Anahtar Kelime ya da Firma İsmi Yazın Arayın
Custom Search

Facebook’tan reklam için yeni adım

Facebook otomatik yürütülen, videoları haber kaynağında kullanıcılardan uygulama yüklemesini isteyen özel reklamların içerisine yerleştirmeye başlayacak.

Haber kaynağında otomatik olarak oynatılan videolar göstermekten çekinmeyen Facebook, bu planlarını genişletme planlarını duyurdu.
Görünen o ki Mark Zuckerberg’in kontrolündeki sosyal dev, bir milyara yaklaşan topluluğuna gösterdiği videolu reklamlarla yetinmeyi düşünmüyor. En son duyuruya göre Facebook, otomatik yürütülen videoları, haber kaynağında kullanıcılardan uygulama yüklemesini isteyen özel reklamların içerisine yerleştirmeye başlayacak.
Uygulama yüklemeyi teklif eden reklamlar, Facebook’ta bir süredir bizlere gösterilmekteler. Ancak bu reklamlar, şu ana kadar otomatik yürütülen reklam videolarından ayrı olarak belirmekteydi. Facebook, yeniliğini şu sözlerle açıkladı: “Karşıya yükleme, paylaşma ve video keşfetme özelliğini daha çok kişi kullandıkça pazarlamacılar, farkındalıktan dönüştürmeye, videoların satın alma döngüsünün her aşamasındaki önemini anlamaya başladılar.” Sanırız biz de videolu reklamlara alışmaya başlasak, iyi olacak.
Videolu reklam gösteren tek sosyal ağ, elbette Facebook değil. Instagram’ın benzer bir işlev sunmaya başladığına geçtiğimiz ay şahit olmuştuk.

Yorum

yorum

Facebook’tan reklam için yeni adım sitemize 04 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.052 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Haber Resim Galerisi

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :